Zwycięzcą regat MiniTransat w 2007 roku został Yves Blévec

Aktualności z Mini Transat 2011

Zwycięzcą regat MiniTransat w 2007 roku został Yves Blévec. Przekraczając linię mety nie wiedział na której pozycji ukończył regaty (pierwszej, drugiej czy trzeciej). Widział jedynie, że dopłynął na wysokiej pozycji.

Niewiedza ta wynikała z faktu, iż podczas regat uszkodzeniu uległ BLU i Yves Blévec przez ostatnich kilka dni był pozbawiony informacji o rankingu i informacji pogodowych. Blévec wyprzedził David Sineau (w klasyfikacji generalnej uplasował się na 2 miejscu) i Fabien Després (3 miejsce w rankingu ogólnym).

Zwycięzcą pierwszego etapu na Maderę była kobieta Isabelle Joschke. W 2007 roku w klasie seryjnej zwyciężył Hervé Piveteau, drugi był Stephane Le Diraison, a trzeci David Krizek.