Dieta pudełkowa dr Dąbrowskiej sposobem na utratę wagi

Dieta pudełkowa dr Dąbrowskiej sposobem na utratę wagi

Dieta dąbrowskiej

W czasach, gdy wiele kobiet i mężczyzn coraz częściej martwi się o swoje zdrowie, jak na ironio przybywa osób otyłych i niezdrowo się odżywiających. Tymczasem prawidłowa dieta jest jednym z głównych sposobów na utrzymanie organizmu w pełni sił i dobrym zdrowiu. Niestety, często dopiero po tym, gdy zdajemy sobie sprawę, jak dużo przytyliśmy dochodzi do nas, jak bardzo się zaniedbaliśmy. Dobra wiadomość jest jednak taka, że nie jest to sytuacja bez wyjścia – dzięki ćwiczeniom i odpowiedniej diecie mamy dużą szansę na powrót do dawnej sprawności.

Dieta Dąbrowskiej pudełka idealne na początek

Jedną z diet polecanych osobom pragnącym zrzucić zbędne kilogramy jest dieta pudełkowa dr Dąbrowskiej. Sformułowanie „pudełkowa” oznacza, że możemy skorzystać z usług firmy cateringowej oferującej tego rodzaju żywienie pod postacią dostarczanych codziennie pudełek.

Choć głównym celem takiej diety jest usunięcie z organizmu toksyn i poprawienie kondycji psychicznej (wahań nastrojów, bezsenności itp) udowodniono, że bardzo skutecznie usuwa także ona zbędne kilogramy. Dodatkowo po ukończeniu diety powinniśmy odczuć korzyści w postaci lepiej prawidłowego układu immunologicznego oraz hormonalnego.

Dieta pudełkowa Dąbrowskiej dzieli się zasadniczo na dwa etapy.

W pierwszym etapie głównym celem jest odtrucie organizmu. W tym celu zaleca się oparcie jadłospisu na niskoskrobiowych warzywach i niskocukrowych owocach, a łączna dzienna ilość przyjmowanych kalorii nie powinna przekraczać 600. Pierwszy okres diety może potrwać nawet kilkanaście dni, a spożywać w tym czasie powinniśmy np. marchew, buraki, rzodkiewka, kalafior, brokuły oraz ogórki, natomiast z owoców najlepiej wybierać jagody, jabłka oraz cytryny. Nie należy natomiast spożywać ziemniaków, cukru, mąki oraz produktów przetworzonych.

W drugim natomiast etapie możemy powoli wracać do normalnego odżywiania naszego organizmu, nadal należy jednak unikać produktów takich jak słodycze i przekąski słone, kawa i herbata, ser żółty, a przede wszystkim alkohol oraz żywność w proszku (popularne zupki chińskie są absolutnie zabronione przez cały okres diety. Czas trwania drugiego etapu powinien wynosić mniej więcej tyle, co czas pierwszego.

Dieta pudełkowa Dąbrowskiej to chyba najprostszy sposób na  regularne pilnowanie diety i oszczędność czasu. Zamiast samodzielnego przygotowania posiłków, otrzymamy gotowe już i odpowiednio zbilansowane pożywienie, które spełnia wymagania dietetyczne. Nam zaś pozostaje cieszyć się zdrowym organizmem i mniejszą wagą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *