Dom rodzinny – bieżniki na stół

Dom rodzinny – bieżniki na stół

Bieżniki na stół

Każdy z nas żył w domu rodzinnym. A ja opowiem o swoim. Pamiętam pyszne posiłki robione przez rodziców. Oczywiście z moją pomocą i rodzeństwa. Podawane były one na pięknym ciemno-brązowym stole z dębowego drewna. 

Bieżniki dopasowane do Twojego wnętrza

Rodzice odziedziczyli go po zmarłej babci od strony mamy. Był dość duży więc spokojnie cała rodzina się w nim mieściła nawet na święto Bożego Narodzenia. W domu były również czarne bieżniki z pozłacanymi końcówkami. Dania podawało się na własnoręcznie robionymi talerzami z namalowanymi fioletowymi kwiatami. Obok leżały czarne serwetki złożone w trójkąty. Wspomniane wcześniej bieżniki na stół były odziedziczone po babci, ale też wiązały się z tradycjami rodzinnymi, ponieważ było przekazywane z wielu pokoleń. Teraz opowiem coś o wnętrzu tego domu. Kuchnia była niemalże cała biała. Pofarbowane na biało ściany wraz z sufitem, gdzie był zawieszony żyrandol z epoki renesansu. Podłoga była z białych kafelek na kształt trójkątów, które przedstawiały jakiś wzór. Drewniane szafki, stalowy zlew, mały dębowy stół, okna z pięknymi firankami. Salon z tradycyjnym stołem meblami i sofą wyglądał naprawdę wspaniale. 

Serwetki – jak prawidłowo je dobrać?

Drewniana podłoga, żółte ściany a na nich obrazy upamiętniające polskie bitwy, a nad drzwiami krzyż z Jezusem Chrystusem, który utrzymywał nasz dom w wierze chrześcijańskiej. Mój pokój i mojego brata spełniał nasze każde pragnienia. Na ścianie wisiał obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, przed którym się modliliśmy z rana gdy wstawaliśmy i wieczorem kiedy była pora na spanie. W rogu stało biurko, gdzie rysowaliśmy i graliśmy w gry. Łazienka była mała, lecz spełniała wszystkie oczekiwania. Najważniejsze były tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jednym z nich było Boże Narodzenie. Babcia z mamą przygotowywały 12 dań bezmięsnych, za to ja z dziadkiem i tatą nakryliśmy stół. Gdy już wszystko było gotowe, wszyscy zasiadali do stołu i dzieliliśmy się opłatkiem, przy tym składaliśmy sobie życzenia. Najlepsze było gdy przychodził mikołaj wraz z prezentami. Każdy był szczęśliwy. Później dzieci wymieniali się słodyczami. Rodzina jest najważniejsza i niezastąpiona. Każdy jej członek powinien szanować drugiego. Za pieniądze nie kupi się domu rodzinnego ani rodziny. 

Jedną z najlepszych ofert możesz znaleźć na https://www.astoria.sklep.pl/serwety-i-biezniki-c-2_81.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *