Ekwipunek narciarza – narty najważniejsze? Sklep narciarski Warszawa

Ekwipunek narciarza – narty najważniejsze? Sklep narciarski Warszawa

Każdy narciarz bez względu na to, na jakim poziomie zaawansowania się znajduje, powinien być wyposażony w odpowiedni strój oraz sprzęt narciarski. Ubranie powinno zapewniać odprowadzanie wilgoci podczas wysiłku fizycznego, być wygodne i dobrze dobrane, a także funkcjonalne. W skład podstawowego ekwipunku każdej osoby trudniącej się w jeździe na nartach wchodzą:

– narty;

– buty narciarskie;

– kije narciarskie;

– kombinezon (lub spodnie i kurtka);

– kask;

– gogle;

– rękawice;

– bielizna termiczna.

Sklep z nartami Warszawa – Najważniejsze wyposażenie narciarza

Ludzie lubujący się w sportach zimowych uważają, że najważniejszy element wyposażenia stanowią narty. Dlaczego? Ponieważ raczej nie wymienia się ich co sezon. Jak już kupować narty, to takie, które posłużą przez długie lata. Warto więc postawić na dobrego producenta. Wiąże się to oczywiście z wyższą ceną, ale w tym przypadku sprawdza się powiedzenie, że nie liczy się ilość, ale jakość.

Sklep z nartami Warszawa, w którym pracują profesjonaliści, z pewnością przyjdzie z pomocą. Sprzedawca, proponując narty, powinien przeprowadzić z klientem krótki wywiad i wziąć pod uwagę technikę jego jazdy. Czy rozpoczyna swoją przygodę z tą popularną aktywnością, czy uprawia ją już przez dłuższy czas? Czy są to krótkie szusy na stoku, czy jazda po nieoznakowanych trasach? Odpowiedzi pozwolą na dobór właściwego asortymentu. 

Jakie znamy typy nart? Sklep narciarski Warszawa

Podstawowe z nich to:

– Easycarver – lekkie, przeznaczone dla początkujących narciarzy, łatwo się skręcają;

– Allround – najczęściej kupowane, charakteryzują się dużą zwrotnością;

– All Mountain – narty o średniej szerokości. Sprawdzają się na wygładzonym stoku, jak również głębszych warstwach śniegu;

– Race – dla zaawansowanych, preferujących szybką, ostrą jazdę;

– Freeride – bardzo szerokie narty, dające wrażenie sunięcia po powierzchni stoku.

Sklep narciarski Warszawa posiada w swojej ofercie wszystkie rodzaje nart. W razie jakichkolwiek wątpliwości pracownicy udzielają przydatnych informacji oraz porad. Pomagają dobrać sprzęt i wyjaśniają sposób jego użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *