Jak wybrać najlepszy odkurzacz do hotelu?

Jak wybrać najlepszy odkurzacz do hotelu?

Odkurzacz do hotelu to bardzo ważny element wyposażenia każdej noclegowni. Pozwala utrzymać czystość na wysokim poziomie
i usprawnia obsłudze proces sprzątania. Szukając odpowiedniego odkurzacza do hotelu, warto zwrócić uwagę na modele piorące, które oprócz odsysania zanieczyszczeń odświeżają powierzchnie wodą
z detergentem.

Na jakie parametry odkurzacza hotelowego zwrócić uwagę?

Na skuteczność odkurzania wpływa przede wszystkim moc robocza silnika urządzenia i turbiny ssącej. Od niej zależy to, jak dokładnie zanieczyszczenia zostaną odfiltrowane. Im większa moc, tym sprawniej i szybciej odkurzacz poradzi sobie ze swoim zadaniem.
Profesjonalne odkurzacze do hotelu powinny mieć moc co najmniej 800 W (zarówno silnika, jak i turbiny). Jest to dolna granica, która zapewni zadowalający stopień czystości. W miarę możliwości finansowych lepiej będzie zainwestować w model o większej mocy.

Jeśli wybierzemy model piorący, warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo jego pracy. Urządzenie powinno być wyposażone w filtr i pływak. Filtr chroni silnik przed zalaniem wodą w razie wystąpienia nieszczelności. Jest to ważne, ponieważ takie zalanie może trwale uszkodzić silnik. Pływak natomiast ostrzega nas przed przepełnieniem zbiornika na zużytą wodę.

Aby praca była jak najbardziej wydajna, odkurzacz powinien zostać wyposażony w odpowiedniej wielkości zbiornik o pojemności około 8-15 litrów. Taka pojemność zapewni nam długą pracę bez konieczności częstej wymiany wody. Odkurzacz powinien też posiadać różnorodne końcówki ssące. Dzięki nim z łatwością dotrzemy nawet w trudno dostępne miejsca, a sprzątanie będzie kompleksowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *