Jak wybrać prześcieradło na łóżko?

Jak wybrać prześcieradło na łóżko?

Wydawać by się mogło, że wybór prześcieradła nie jest skomplikowany i nie ma nad czy się zastanawiać. Są to tylko pozory. Wybór dobrego prześcieradła jest podstawą wygodnie przespanej nocy, a co za tym idzie naszego dobrego humoru rano. Jak wybrać odpowiednie prześcieradło?

Z gumką czy klasyczne?
Trzeba przyznać, że prześcieradła z gumką od momentu, gdy się pojawiły, szturmem wdarły się do naszych serc. Nie ma się czemu dziwić. Gumka powoduje, że prześcieradło, raz założone, leży na łóżku w niezmiennej postaci do samego rana.

Nie licząc wygody nie możemy zapomnieć o walorach estetycznych. Prześcieradło z gumką wygląda elegancko do samego rana.

Prześcieradła bez gumki również mają rzeszę wiernych fanów. Część osób uważa, że są one bardziej eleganckie. I chyba coś w tym jest.

Jak wybrać materiał?
Wybór materiału z jakiego jest prześcieradło wpływa na komfort snu. Jednym z najpopularniejszych materiałów na prześcieradła jest frotte. Jest to tkanina, która jest mieszanką bawełny i poliestru. Jej zaletą jest to, że dobrze wchłania wilgoć, jest miękka, przyjemna w dotyku i jest idealnym wyborem na chłodne dni.

Również jersey jest mieszanką bawełny oraz włókien syntetycznych, które świetnie nadają się na chłodne noce. Do tego są rozciągliwe i delikatne w dotyku.

Bardzo przyjemnym na letnie noce materiałem jest satyna bawełniana. Jest to materiał w 100 % z bawełny. Jest miękka, delikatna i mniej sztywna niż zwykła bawełna. Dzięki swojej budowie nie grzeją tak mocno jak bawełna, a latem nie chłodzą tak mocno jak satyna.

Bawełna charakteryzuje się długim włóknem, dzięki temu jest miękkim i puszystym materiałem. Ma gęsty splot i należy do najbardziej luksusowych materiałów. Zawdzięcza to naturalnej tkaninie, która umożliwia swobodne oddychanie skóry w trakcie snu.

Nie zapominajmy o podkładzie
Najważniejszy dla naszej wygody jest materac. Warto o tym pamiętać i odpowiednie zatroszczyć się o niego.

Najkorzystniej wybrać podkłady na łóżko, które są dwuwarstwowe. Warstwa wierzchnia to miękki materiał taki, jak frote czy jersey. Spodnia warstwa wykonana jest w całości z pcv. Dzięki takiej budowie można prać go w wysokich temperaturach, co ułatwi utrzymanie podkładu na łóżko w czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *