Masaż – to czego mi potrzeba!

Masaż – to czego mi potrzeba!

Jest środek tygodnia. Za oknem ponury dzień. W pracy jakaś senna atmosfera. Wszyscy czekają z utęsknieniem na weekend. Jedna koleżanka jęczy że tu ją boli, to tam ją boli. Druga narzeka że jest spięta i nie ma nic czasu. Z pokoju obok dobiega poranna dawka muzyki z radia. I nagle przerwa.. No nie.. Gdzie ta muzyka? Przynajmniej zagłusza ona te marudzenia i mogę skupić się na pracy.
Hm..Dochodzą do mnie radosne hasła z radia „masaż”, „relaks”, „Warszawa zrelaksowana”.  Zdecydowane! Praca nie zając nie ucieknie, a ja w tym czasie odkryję co to jest ta „zrelaksowana Warszawa”.

Pierwsze hasło, które się wyświetla to kolorowe zdjęcia Warszawy i sport. Dopiero teraz uświadamiam sobie, że w Warszawie jest tyle wydarzeń sportowych, że aż głowa mała.
Nie poddaję się i szukam dalej. Bingo! Mam to! Widzę zachęcający nagłówek „Salon masażu Warszawa – miejsce, które przeniesie Cię do raju”. Warszawa to jest raj? Rozglądam się po firmie, zerkam za okno i coś mi się nie wydaję że mogę w tym mieście ujrzeć raj.. Chyba że nie mieszkam w odpowiedniej dzielnicy. Warszawa – stolica kojarzy mi się tylko z pędem, który widzę na ulicach każdego ranka, południa i wieczora. Czyli całą dobę ktoś gdzieś pędzi, a ja razem z nim. Ludzie na przystankach stoją zamyśleni lub wpatrzeni w swoje telefony i tablety. Może oni też szukają „raju”? No dobra.. Koniec z rozmyślaniem, trzeba zacząć działać, chcę do tego „raju”! Zaczynamy poszukiwania!

Trafiłam na stronę gdzie są wszystkie moje „raje”, podane adresy i mapki jak dojechać wraz z telefonami. Super!
No to idziemy dalej. Klikam w link i wchodzę na stronę upragnionego raju. Już po samych wyglądzie strony i ta muzyczka w tle, która się włączyła pozwala mi oderwać się z rzeczywistości pracy i biura i przenosi mnie w strefę mojego komfortu.

Tylko co to jest ten masaż? Czas poszerzyć swoją wiedzę. Napotykam na pierwszą ciekawostkę. Wiedzieliście, że pierwsze wzmianki o masażu pochodzą z papirusów egipskich? Okazuję się, ze w starożytności, technikami będącymi namiastką masażu były namaszczenia olejkami, które stosowano po kąpieli, przed ćwiczeniami fizycznymi i po nich, w połączeniu z zabiegami upiększającymi oraz podczas różnych rytuałów religijnych. O, jakie to musiało być przyjemne. Już wiem co dzisiaj będę robić po kąpieli.

Jestem bardzo zachęcona i szukam dalej. Okazuje się, że w zależności od rodzaju masaż może mieć działanie relaksacyjne, przeciwobrzękowe, profilaktyczne, pobudzające lub lecznicze.
Czuje się spięta więc wybieram masaż relaksacyjny. Choć ostatnio dokuczał mi ból pleców. Idę na całość. A co? Biorę i relaksacyjny i leczniczy. Teraz tylko poszukać odpowiedzi na hasło „masaż warszawa” i jestem w „raju”. Już wpisywałam na komórkę numer telefonu do salonu masażu, aż tu nagle na telefonie wyświetliła mi się mrugająca słuchawka z napisem „szef”.. Eh.. i jak tu się zrelaksować? Salon masażu Warszawa musi poczekać do godziny 16.00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *