Rozbiórki Wrocław – od czego zacząć?

Rozbiórki Wrocław – od czego zacząć?

Wyburzenia

Wrocław, będący miastem prężnie rozwijającym się w ciągu ostatnich dwóch dekad, chcąc konsekwentnie realizować tą politykę w dziedzinie urbanistyki miejskiej, staje przed niezwykle ważnym dylematem – co, gdzie i jak budować. 

Rozbiórka wrocław, wszystko od podstaw

Wiadomo, że w obrębie granic miasta istnieje ogrom miejsca, w którym można by wybudować nowe drapacze chmur, bądź postawić nowe osiedla mieszkaniowe, jednak pojawia się tu drobna kolizja z infrastrukturą drogową – spójrzmy na przykład na osiedle Ołtaszyn, które jeszcze niespełna trzydzieści lat temu, bardziej przypominało wieś, aniżeli prężnie rozwijającą się dzielnicę miasta, z własnymi lokalami usługowo-gastronomicznymi, jakie powstają obecnie przy ulicy Zwycięskiej. Dodajmy do tego również fakt, że trzydzieści lat temu, lwią część zbiegu osiedli Ołtaszyn i Partynice zajmowały radzieckie koszary, do których wystarczała jedna droga. Teraz, wraz ze wzrostem gęstości zaludnienia w tym obszarze, pojawia się problem z komunikacją miejską i dojazdem do domów, szczególnie w godzinach szczytu – świadczyć może o tym fakt, że ulica Zwycięska została uznana za najbardziej zakorkowaną ulicę w Europie.

Wyburzenia rozbiórki wrocław – polecone i sprawdzone firmy

Tu jednak pojawia się pewnego rodzaju nowe rozwiązanie – zamiast rozbudowywać miasto, możemy zreorganizować infrastrukturę będącą w centrum, poprzez wyburzenia starych, niszczejących jeszcze po powodzi tysiąclecia z 1997 roku budynków. Stąd ogromna rola przedsiębiorstw trudniących się rozbiórka Wrocław, bowiem rozbiórki Wrocław nie należą do najłatwiejszych – weźmy pod uwagę na przykład nadodrzański dawny szpital dziecięcy, zlokalizowany nieopodal pl. Jana Pawła II i ulicy Sikorskiego. Wyburzenia rozbiórki Wrocław w takim miejscu nie miałyby sensu, ponieważ dodatkowo zakorkowały by most Sikorskiego, będący ważną arterią przepływu ludzi w obecnej sytuacji miasta – most Pomorski został przecież niedawno zamknięty na okres trzech lat! Stąd, miejsce w którym przeprowadzone zostaną wyburzenia rozbiórki Wrocław musi zostać starannie przemyślane i wytypowane – jak znajdujący się jeszcze parę lat temu obok wspomnianego już placu Jana Pawła II ogromny moloch KGHMU, czy Poltegor, na którego miejscu stanął jeden z najwyższych drapaczy chmur w Polsce – czyli Sky Tower.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *